Методична робота

На базі ДНЗ № 384 кожний рік проводяться методичні об'єднання, семінари для вихователів, методистів району, інструкторів з фізкультури міста.

ДНЗ № 384 - опорний заклад району  з теми "Психолого -педагогічний супровід розвитку особистості дошкільника на основі теорії множинності інтелекту" американського психолога Г. Гарднера.

Вперше в області озвучене питання  РОЗВИТКУ ЕМОЦІЙНОГО ІНТЕЛЕКТУ ДОШКІЛЬНИКІВ!

Наш досвід роботи дає підстави стверджувати, що значних результатів розвитку особистості дитини можна досягти використовуючи у роботі з дошкільниками теорію множинності інтелекту, яка розвиває декілька типів інтелекту дитини:логіко - математичний, вербально - лінгвістичний, візуальний - просторовий, кінестетичний, музичний, природничий, міжособистісний, внутрішньо-особистісний і дуже важливо з раннього віку розвивати у малюка його емоційний інтелект- інтелект успіху. 80% успіху людини залежить від його емоційного інтелекту.Перевага данного підходу в наступному:

розширює можливість для розвитку дитячих здібностей,
індивідуальний підхід до кожної дитини,
гармонійний розвиток особистості дитини через основні види діяльності,
розвиваємо у дитини те, що дано їй природою!

Методична робота

Дошкільне дитинство – важливий етап в житті людини. І величезна відповідальність лежить на працівниках дитячого саду за виховання нашого майбутнього покоління, за розвиток його повноцінної особистості. Ці завдання висувають високі вимоги до рівня професійної підготовленості вихователя, викликають необхідність постійно вдосконалювати свою педагогічну майстерність і загальну культуру.
Наших педагогів можна назвати майстрами дошкільного виховання. У кожного свій стиль, свої методи в роботі. У нашому дитячому закладі немає випадкових, неталановитих педагогів. Це люди різнобічних інтересів, ерудовані, доброзичливі. Активно беруть участь у педагогічному житті дитячого закладу. У багатьох з них великий педагогічний стаж.

Педагогічний колектив стабільний. Багато педагогів працюють з дня відкриття дитячого саду, коли прийшли молодими фахівцями. Ми маємо цікаве поєднання – молоді, завзяті спеціалісти поруч з професійними, досвідченими педагогами.
В ДНЗ створено позитивний мікроклімат, умови дошкільного закладу намагаємося наблизити до домашніх. Це сприяє емоційному благополуччю дітей, створює у них почуття впевненості, спокою, так як дитячий сад – це другий рідний будинок дитини. А благополучний будинок – це фортеця, яка завжди захистить дитину від негараздів, тривог.
Методична робота спрямована на підвищення педагогічної майстерності та передбачає як колективні так і індивідуальні форми роботи:

-         педагогічні ради, педагогічні години, семінари – практикуми, виробничі наради;

-         методичні об’єднання вихователів дошкільних закладів, відвідування, обмін досвідом роботи;

-         робота творчих груп за темами: «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості», « Інтеграція родинного та суспільного виховання», « Рання профорієнтація дітей дошкільного віку»;

-         самоосвіта;

-         підвищення кваліфікації .

Робота в дошкільному навчальному закладі №384 «Сонечко» ведеться згідно річного плану.
План спрямований на виконання завдань Закону України “Про дошкільну освіту” та Базового Компоненту дошкільної освіти.

Педколектив ДНЗ працює над всебічним загальним розвитком вихованців відповідно до їхніх потенційних можливостей, формування базису особистісної культури: самообслуговування, комунікації, пізнавальної мотивації, бажання і вміння вчитися.
Головним напрямком діяльності кожного вихователя були і залишаються охорона, зміцнення здоров`я дітей, забезпечення необхідних умов для їх фізичного та психічного розвитку.

Методична робота ведеться згідно річного плану у слідуючих напрямках:

* створення атмосфери творчості, психологічної перебудови стосунків у педколективі;

*  знайомство і впровадження інноваційних освітніх технологій;

*  підвищення професійної компетентності вихователів;

*  вивчення особистісних особливостей вихователів для кращої організації їх роботи.

Пріоритетні завдання:

* здійснення моніторингу якості надання освітніх послуг у сфері дошкільної освіти;

* вживати заходи по організації роботи з дітьми п’ятирічного віку;

* здійснювати методичний супровід впровадження базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у світі», програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт».

* впровадження в роботу дошкільного навчального закладу експериментальної  та інноваційної діяльності, у тому числі інклюзивної освіти, нових форм організації дошкільної освіти.