Комунальное учереждение образования "Дошкольное учебное заведение (ясли-садик)№384" Днепровского городского совета

Рекомендації для батьків, інформація

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НОМЕРІВ  ТЕЛЕФОНІВ "ГАРЯЧИХ ЛІНІЙ",

відповідних організацій , до яких  може звернутись особа у випадках насильства, в тому числі домашньому:

102- національна поліція (повідомлення про факт насильства),

15-47 урядовий контактний центр (надання психологічної та юридичної консультацій)

0-800-213-103 - безоплатна правова допомога,

0-800-500335 або 116-123  національна "Гаряча лінія" з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею людьми

Рекомендації для батьків вихованців:

Співпрацювати з педагогічними працівниками ЗДО щодо організації освітнього процесу дітей дошкільного віку в дистанційному форматі в умовах війни.

Підтримувати зв'язок з вихователями щодо місця перебування та стану здоров'я дитини.

Відстежувати негативні наслідки пережитих психотравмуючих подій. вони можуть проявлятися не одразу, тому дорослі мають постійно стежити за психоемоційним станом дітей, їхнім самопочуттям, виявляти хвилювання, тривоги.

Допомагати дитині, якщо в неї щось не виходить, підтримувати її, бути терплячими. Пам'ятайте, що педагоги завжди готові до співпраці з питань виховання, розвитку дитини і надання необхідної професійної допомоги, не зволікати й звертатися до них за порадами та рекомендаціями.

Сприяти формуванню у дітей навичок безпечної поведінки, використовуючи рекомендовані онлайн матеріали та відео, підготовлені МОН, ДУ "Український інститут розвитку освіти", ЮНІСЕФ.

ЮНІСЕФ запускає мобільний додаток Bebbo, щоб допомогти батькам піклуватися про дітей під час війни

/Files/images/2022/LandingPage_bebbo_1_0.png

Як допомогти внутрішньо-переміщеним дорослим та дітям, яких зустрічає ваша громада

Пам'ятайте, що щоденне спілкування та спільне проведення вільного часу з дитиною є запорукою її успішного подальшого майбутнього. Для дітей надзвичайно важливо відчувати повну емоційну присутність батьків. З цією метою можна послуговуватися матеріалами, які розміщені на платформі розвитку дошкільнят НУМО, а також на сайті МОН "Сучасне дошкілля під крилами захисту".

/Files/images/2022/111/IMG_3932.JPG

Відкрито дитячий онлайн-садок НУМО з відеозаняттями для дітей віком від 3 до 6 років (ЮНІСЕФ разом із МОН України). Всі випуски доступні до перегляду на YouTube-каналах МОН та ЮНІСЕФ і на платформі МЕGOGO. Цей проєкт є платформою, на якій батьки та педагоги зможуть знайти розвивальні матеріали у відкритому доступі.

Всеукраїнська онлайн-система освіти та піклування за дітьми раннього дошкільного віку «Mr.Leader» пропонує батькам цікаві активності для малюків віком від 2 до 6 років.

/Files/images/2022/291177789_369450908628061_8239783303204075846_n.jpg

Мультфільми для емоційної підтримки українських дітей

Україно-ізраїльська IT-компанія Filancy Marketing з Миколаєва спільно з громадською спілкою «Освіторія» розробили серію анімаційних роликів для емоційної підтримки українських дітей.

Про що мультфільми?

Короткометражні мультфільми дають відповіді на поширені питання, які виникають під час війни у дітей.

Важливою задачею при цьому було не нашкодити дітям, які пережили стрес, а навпаки — заспокоїти та посилити впевненість у собі у складних ситуаціях.

Перше відео присвячено звукам сирени й пояснює простою мовою про правила поведінки під час повітряної тривоги.

Друге відео присвячено темі вимушеної міграції.

Автори анонсують, що у третьому мультфільмі глядачів чекає знаменитий пес-сапер Патрон.

Для того, аби не пропустити випуски, потрібно підписатися на канал YouTube-канал Filancy Marketing

/Files/images/2022/Screenshot_1.png

Також для використання у роботі є корисними такі матеріали:

- поради з надання першої психологічної допомоги людям, які пережили кризову подію

- поради від експертів ЮНІСЕФ "Як підтримати дітей у стресових ситуаціях"

/Files/images/2022/111/Save-children_img_L-2.png

- ЯК ДІТИ РІЗНОГО ВІКУ РЕАГУЮТЬ НА СТРЕС ТА СПРИЙМАЮТЬ КРИЗОВУ СИТУАЦІЮ

- інформаційний комікс для дітей "Поради від захисника України"

- хрестоматія для дітей дошкільного віку "Моя країна - Україна" з національно-патріотичного виховання

/Files/images/psiholog/04_IMG_20220322_172509_207.jpg

/Files/images/psiholog/buklet.jpg