Сторінка креативного фахівця

Вас вітає креативний фахівець: Андрущенко Наталія Володимирівнакерівник гуртка, художник

« ...Дитячий малюнок, процесс малювання - це частка  духовного життя дитини . Діти не просто переносят на  папір  щось  з  навколишнього світу, а живуть в цьому світі, входять у  нього, як творці прекрасного, насолоджуються  цією  красотою»                                                               В. Л. Сухомлинский

Малюємо пальчиками: для чого і як ?

Вперше методика «Малювання пальцем» була описана в 1932 році, а в наш час малювання пальцями набуло значної популярності. На виставках, в музеях, галереях ми можемо побачити картини, намальовані за допомогою тільки пальців рук. Чи задумувались Ви про те, що  можете самостійно створити шедевр? Хотіли б разом зі своїм малюком намалювати унікальну картину? Для цього у Вас є всі дані - п'ять пальців на правій руці і п'ять на лівій. Що ще необхідно? Листок паперу і фарби.

Малювання пальцями можна запропонувати навіть річній дитині (а можна  спробувати  і меншій, це все дуже індивідуально), проте в даному випадку потрібно слідкувати, щоб малюк не спробував пальчики на смак. Фарби бажано використовувати спеціальні – для малювання пальцями. Також необхідно визначити місце, де дитина буде займатися творчістю, і не змінювати його, щоб вона привчалася до визначеного порядку вдома. Після кожного сеансу малювання займайтеся прибиранням разом з малюком – це навчить його бути охайним і дотримуватися правил.

Яке значення має малювання пальчиками для дитини? Розвиток дрібної моторики руки, концентрація уваги, координація рухів під візуальним контролем, приготування до письма, збільшення контактів і злагодженості дій  в системі  «Дитина – Дорослий» - результат захоплюючого процесу малювання дитини з мамою ( татом, бабусею, дідусем ).

Як можна малювати пальчиками ?

Існує декілька технік малювання пальчиками:

·       Малюємонапіврозкритим кулачком, наприклад, так можемо малювати веселку, пагорби, банани і т.д.

·       Малюємо долонькою, при цьому пальчики можуть бути зімкнутими (метелик – вертикально прикладаємо до паперу дві розмальовані долоньки, рибка – одна долонька, прикладена до паперу горизонтально);

·       Малюємопальчиками, а саме: кінчиками пальців ставимо крапочки (так можна намалювати гусінь, виноград, горобину чи розмальовувати цією технікою звичайну розмальовку), проводимо пальчиками лінії ( так  добре малювати геометричні фігури), прикладаємо пальчики (розмазуємо 1-2 пальчика і прикладемо до паперу – вийдуть кущики, дерева, зірочки), збираємо пальчики в пучок ( і отримаємо квіти і зимові сніжинки);

·       Малюємокулачком зі сторони великого пальчика ( отримаємо гарні троянди, мушлі, равликів).

·       Об'єднуйте техніки і створюйте свої шедеври!!! Не забувайте похвалити маленького художника і зробіть на пам'ять альбом  малювання пальчиками!

Нетрадиційна техніка малювання - кляксография «Чарівні плями»

Майстер - клас розрахований для батьків

та дітей дошкільного віку - від 3 до 6 років.

Кляксография - це відмінний спосіб весело та з користю провести час, експериментувати з фарбами, створити незвичайні образи. Роздуваючи плями не можна точно передбачити, як вони розійдуться, перекинуться один в одного, і яким буде остаточний результат... Таке заняття буде цікаво і дорослим і дітям. Причому не тільки цікаво, але і корисно: наприклад, в якості артикуляційної гімнастики. Також малювання видуванням через соломинку зміцнює здоров'я і силу легенів і дихальної системи (що особливо корисно при кашлі).

Хочеться відзначити, що за допомогою даного виду малювання добре, виходить, зображати різні дерева (виходять хитромудрі стовбури, гілки тощо). Спробуйте, Вам сподобається!

Наша мета: Познайомити дітей з таким способом зображення, як кляксография, показати її виразні можливості

Завдання:

- викликати інтерес до «оживлення» незвичайних форм (плям), вчити домалювати деталі об'єктів (плям), для додання їм закінченості і схожості з реальними образами; вчити бачити незвичайне у звичайному;

- розвивати образне мислення, гнучкість мислення, сприйняття, уяву, фантазію, інтерес до творчої діяльності; виховувати акуратність в малюванні фарбами.

Матеріали для роботи:

- альбомні листи;

- гуаш або акварель;

- велика кисть;

- трубочка для напоїв чи можна використовувати піпетку;

- вода в банці;

- волога ганчірочка - витирати руки, якщо забрудняться;

- ватяні палички;

- пластилін.

Кляксографию можна поєднувати з різними техніками образотворчого мистецтва, такими як  аплікація та іншими