Доктор радить, консультує, інформує

Пам’ятка для батьків

Про що говорить дитячий кашель

Кашель не хвороба , а симптом. Проблема сягає корінням набагато глибше. Що робити , як лікувати і чи варто хвилюватися.

Немає на світі дитини, що виріс , жодного разу не кашлянув . На жаль , не всім відомо , що кашель не хвороба , а симптом. Саме тому так важливо з'ясувати його причину , а тільки потім приступати до лікування.

причини кашлю

- Аденоїди - розростання піднебінних мигдалин ;
- Запалення лор- органів: риніт , тонзиліт , фарингіт , гайморит і т.д.;
- Вдихання чужорідного тіла ( супроводжується різким приступом кашлю) ;
- Бронхіальна астма ;
- Пороки серця ;
- ГРВІ та простуда ;
- Перебування в прокурених приміщеннях , в кімнатах з забрудненим і сухим повітрям.
Кашель - процес , що захищає організм від інфекційних агентів , частинок пилу і алергенів. Кашель виникає рефлекторно , у відповідь на подразнення дихальних шляхів. Таким чином , органи дихання намагаються « випхати » патологічні організми у поза , рятуючи організм від запалення і згубного впливу токсинів.

Симптоми наявності захворювання

тривалий кашель (більше 3 тижнів) ;
кашель з жовтувато -зеленою мокротою ;
кашель з хрипами ;
кашель з домішкою крові ;
раптово почався напад кашлю ;
напади нічного кашлю.

У таких випадках слід звернутися до лікаря.

Обстеження дитини з кашлем
опитування дитини і батьків;
рентгенологічне дослідження грудної клітки ( може виявити бронхіт і пневмонію ) ;
рентгенологічне дослідження придаткових пазух носа ( може виявити гайморит і фронтит ) ;
бронхоскопія (виявлення стороннього тіла ) ;
дослідження мокротиння (виявлення « алергії » ) ;
скаріфікаціонние тести (виявлення алергії та ін.)

Лікування кашлю. Найголовніше - виявити причину кашлю і виключити її .

Режим харчування дитини вдома

Раціональний режим харчування сприяє зміцненню імунітету дитячого організму, нормальному росту та розвитку дитини. Такий режим харчування передбачає суворе дотримання часу прийомів їжі. Меню домашнього харчування має бути збалансованим та містити достатню кількістю білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин, вітамінів, що сповна забезпечують енергетичні витрати дитячого організму.Привчайте дитину:перед прийомом їжі обов’язково мити руки з милом, витирати їх індивідуальним рушником, самостійно сідати на стілець та підсовувати його до столу;під час прийому їжі охайно вживати тверду їжу; відламувати хліб маленькими шматочками, заїдати його рідкою їжею (суп, борщ тощо); самостійно їсти ложкою з тарілки, пити з чашки; не обливатись;після прийому їжі користуватися серветкою, вставати зі стільця.Якщо дитина харчується у дитячому садку, відкоригуйте режим харчування вдома, урахувавши поживну цінність їжі, що подається у дошкільному закладі, та часи прийому їжі.Формуйте у дитини культурно-гігієнічні навички під час вживання їжі. Навчайте малюка підтримувати чистоту навколо себе, бути охайним. Обговорюйте з дитиною правила розпорядку, пояснюйте їй, що і як треба робити. При цьому важливо виховувати у дитини культуру поведінки, розвивати мовлення, вміння орієнтуватися у навколишньому світі: привчати розуміти призначення й основні якості предметів побуту, називати їх (тарілка велика, маленька, глибока, мілка тощо), вчити розуміти і називати дії з предметами (з чашки п’ють, ложкою їдять тощо);виховувати слухняність, пошану до дорослих;заохочувати висловлювати прохання;навчати словам ввічливості.Подбайте про те, щоб посуд, з якого їсть дитина, завжди був чисто вимитим, їжа свіжою, щойно приготованою. Свіжі овочі та фрукти перед вживанням обдавайте окропом для знищення патогенних мікроорганізмів.У разі епідемії гострих кишкових інфекцій чи грипу обов’язково дотримуйтеся порад санітарно-епідеміологічних станцій.

Пам’ятка для батьків

Як запобігти харчовим отруєнням

Щоб запобігти інфекційним захворюванням та харчовим отруєнням, дотримуйтесь таких простих правил:

•  Ретельно мийте усі овочі і фрукти перед тим, як подавати до столу сирими.

•  Прищеплюйте дитині любов до чистоти. Привчайте її мити руки з милом перед вживанням їжі, після відвідування туалету, повернення з прогулянки.

•  Мийте руки з милом перед приготуванням їжі.

•  Не зберігайте разом продукти, що їдять сирими, і ті, що підлягають кулінарній обробці.

•  Ніколи не кладіть бутерброди, пиріжки, сир, ковбасу, печиво у пакет, де побували овочі, фрукти, ягоди чи яйця, навіть якщо цей пакет здається абсолютно чистим.

•  Дбайте про те, щоб їжа для дитини була щойно приготованою, свіжою. Не готуйте їжу «із запасом».

•  Не купуйте продукти, якщо не впевнені у їхній якості, з простроченими термінами зберігання, пошкодженою упаковкою. Дотримуйтесь умов та строків зберігання продукту, зазначених на його упаковці.

•  Не купуйте продукти харчування на стихійних базарах. Ви маєте право вимагати у продавця документи, що підтверджують якість та безпеку продуктів.

•  Не вживайте незнайомі гриби, ягоди, трави. Смертельно небезпечними можуть бути старі або зіпсовані гриби. Не готуйте страви з грибів дітям.

•  Не беріть у дорогу продукти, що швидко псуються (ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби або інші продукти, які потребують зберігання у холоді).

•  Не використовуйте для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з річок, озер, незнайомих підземних джерел тощо.