Комунальное учереждение образования "Дошкольное учебное заведение (ясли-садик)№384" Днепровского городского совета

  





Робота опорного дошкільного закладу

Майстер-клас з петриківського розпису

 

Свою назву  Петриківський розпис отримав від назви села Петриківка, в якому він виник і побутує до сьогодні. Цими орнаментами прикрашали меблі, посуд, печі, димарі и навіть стіни хат. Причому малювати дивні візерунки в цьому українському селі на Дніпропетровщині умів практично кожен. А це пелюстки і листя, котрі в умілих руках складаються в несподівані квіти, кетяги калини, винограду, казкових птахів і навіть людей. Колись в Петриківці цим розписом була прикрашена кожна хата. Навіть говорили: «Красиво в цім селі, як в церкві». І це дійсно так, адже петриківський розпис і в наш час гідно прикрасить сучасний інтер'єр.

 

   

 

 

Пісочна анімація

 

Пісочна анімація: піску, солі, меленого кава, цукру і т.д. Тонкими шарами сипкий матеріал наноситься на скло і за допомогою діапроектор або світловий дошки зображення передається на екран. Пісочна анімація застосовується при створенні мультиплікаційних фільмів, а також виконується «вживу», прямо на очах у глядачів.

ДНЗ № 384 тільки почав впроваджувати пісочну анімацію в своїй роботі.

Працюючи з піском,діти не просто малюють ефектні картинки – вони створюють цілий сюжет, в якому кожне новее зображення як би виростає з попередньогоДитина може змінити один сюжет своєї картинки іншим, супроводжуючи це все розповіддю.

 

  

 

Українська вишивка

 

В Україні мистецтво вишивки має давні і багаті традиції. Інформацію про цю галузь рукоділля містять тут не лише тексти хронік (літописів), різного роду документи, у пізніші часи також оповіді мандрівників і праці перших народознавців; сліди застосування цієї техніки оздоблення тканини знайдені під час археологічних розкопок.пам’ятокзображені, яка працює в цьому закладі, і ознайомилися з традиційною українською вишивкою.

 

   

 

 

Українське свято

 

Пісню називають душею народу. Вона – унікальний феномен, який супроводжує людину від її народження протягом усього життя. З давніх-давен людина розповідала в піснях про все те, що її оточувало, хвилювало. З народної пісні ми дізнаємося про побут, родинне життя, традиції та обряди народу. Величезна кількість пісень, різних за жанрами, й нині зберігається в пам’яті людей і передається від покоління до покоління.

Україна здавна славиться своїми піснями. Талановитий народ створив унікальне розмаїття історичних і побутових, ліричних і жартівливих, танцювальних і дитячих пісень. Музика і спів супроводжували роботу і відпочинок, свято і церковну службу.

Діти ДНЗ №384 із задоволенням показали святковий концерт гостям закладу. Вони танцювали, співали, проживаючи кожен номер через свою душу.

 

   

 

 

Українські національні страви

 

У ДНЗ № 384 батьки підготували смачні страви та цікаві розповіді про українську народну кухню.

   

 

 

 

Зустріч з фахівцями Дніпропетровського історичного музею

 

Дуже цікавою була зустріч зі старшим науковим  співробітником Дніпропетровського історичного музею – Світланою Володимирівною , яка розповіла слухачам про традиційний історичний одяг українського народу